Τελικός Μπάσκετ Σχολικοί Περιφέρεια Στερεάς

Basketball Madness 2023 PERIFEREIAK

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Η ομάδα μπάσκετ των αγοριών του σχολείου μας πέτυχε τη μεγαλύτερη επιτυχία του σχολείου μας σε ομαδικό αγώνισμα σε σχολικούς αγώνες.

Συγκεκριμένα, την Τρίτη 21 Μαρτίου 2023 κατέκτησε την πρώτη θέση στην Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, μετά από ένα συγκλονιστικό τελικό με το 2ο ΓΕΛ Χαλκίδας, στη Λιβαδειά. Η κανονική διάρκεια του τελικού έληξε με 51 – 51. Στο τέλος της παράτασης, η ομάδα μας στέφθηκε νικήτρια με 58 – 57.

Οι μαθητές που απαρτίζουν την ομάδα μας είναι: Σινγκ Σάραβ Πρίτ, Λέρης Ιωάννης, Μπαντέκας Αχιλλέας, Κατσιμήτρος Γεώργιος, Παπαϊωάννου Γεώργιος, Σεφέρης Βασίλειος, Τσιούνης Ιωάννης, Μπιτσούκου Αλβάρο, Μπέτα Απόστολος, Βόγγελης Ιωάννης και Χαντζής Κωνσταντίνος.

Η γυμνάστρια των επιτυχιών είναι η καθηγήτρια του σχολείου μας κ. Μπούργου Σπυριδούλα.

Περισσότερα εδώ.