Διακρίσεις μαθητών στη Φυσική (Σεπτέμβριος 2021)

logo εεφ   Σεπτέμβριος 2021

8 Μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν στην Α'  φάση του 31 Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Φυσικής Γενικού Λυκείου 2021 της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών, ο οποίος διεξήχθη, λόγω της πανδημίας covid-19, διαδικτυακά στις 20 Μαρτίου.

Δυο μαθητές της Α' Λυκείου, η Γκιόγκεζα Μελίνα και ο Τάρλοκ Γκόραβ Μαλλ συγκέντρωσαν υψηλή βαθμολογία και προκρίθηκαν στην Β φάση!

Η Β΄ φάση διεξήχθη δια ζώσης το Σάββατο 22 Μαΐου 2021.

Τοσχολείομαςεπιλέχθηκεωςεξεταστικό κέντρογια τους νομούς Βοιωτίας και Ευβοίας με την ευθύνη της μαθηματικού Ατματζίδου Κατερίναςκαι του φυσικού Καζανόπουλου Σπύρου.

Ο μαθητής Τάρλοκ Γκόραβ Μαλλ σημείωσε την 37η υψηλότερη βαθμολογία πανελλαδικά και θα βραβευτεί από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών!

Για τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα ΕΔΩ

Το σχολείο συγχαίρει όλους τους μαθητές και τις οικογένειές τους που πήραν μέρος στον διαγωνισμό. Ιδιαίτερα συγχαίρει τους δυο μαθητές που κατάφεραν να διακριθούν.

Σε όλους τους μαθητές ευχόμαστε μέσα από τη συστηματική μελέτη τους κάθε όνειρό τους να το κάνουν πραγματικότητα!