Πρώτη θέση για την ομάδα του σχολείου μας στη 1η φάση του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για συμμετοχή στη 18η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών - EUSO 2020

Αποτέλεσμα εικόνας για euso 2020

Με μεγάλη χαρά και υπερηφάνια σας ανακοινώνουμε ότι το σχολείο μας κατέκτησε την πρώτη θέση στην 1η φάση του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για συμμετοχή στη 18η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα ΦυσικώνΕπιστημών - EUSO 2020».

Η ομάδα που εκπροσωπεί το σχολείο μας και αποτελείται από τους μαθητές της Β' τάξης: Λιάπη Μαρία, Ζέρβα Γιώργο, Θεοδώρου Μιχάλη και Ανδρέου Θανάση  μετά από προετοιμασία με τις υπεύθυνες καθηγήτριες Αλεξανδρή Δροσούλα (Βιολόγος)  , Καραλούλη Χρύσα (Φυσικός) και Τούντα Δήμητρα (Χημικός),  συμμετείχε στην πρώτη φάση του διαγωνισμού  το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019 στη Λιβαδειά και κατάφερε να κατακτήσει την πρώτη θέση ανάμεσα στα σχολεία του Ν. Βοιωτίας.

Η ομάδα μας θα λάβει μέρος στη δεύτερη πανελλήνια φάση του διαγωνισμού που θα διεξαχθεί το Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020 στην Αθήνα.

πειράματα

Ο Διευθυντής και ο  Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει τους παραπάνω μαθητές και τις εκπαιδευτικούς και τους ευχόμαστε Καλή Τύχη στην επόμενη φάση!