"ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ"

Την Τετάρτη 24-04-2024 πραγματοποιήθηκε στο ΓΕΛ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ η διαδικτυακή προβολή του προγράμματος  "ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ" με θέμα την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών σε θέματα σπατάλης φαγητού.
Η υπεύθυνη του Προγράμματος κα Δανδουλάκη Μαρία με πολύ παραστατικό και άμεσο τρόπο παρείχε σημαντικές πληροφορίες για το θέμα και με διάδραση έγινε ανταλλαγή απόψεων και προτάθηκαν λύσεις για την εξοικονόμηση φαγητού και προσφοράς του σε ευάλωτες κοινωνικές ομάδες.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα εντάσσεται στα πλαίσια της δράσης του ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΎ- ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ, η οποία λαμβάνει χώρα στο σχολείο μας με υπεύθυνους καθηγητές την κα Χρόνη Αικατερίνη , κα Αστήθα Ελένη και κα Σίδερη Βασιλική.

μπορούμε στο σχολειο