2022 Διάκριση για την ομάδα ρομποτικής και πρόκρισή της στη δεύτερη φάση πανελλαδικού διαγωνισμού ρομποτικής (8η θέση πανελλαδικά) Η ομάδα “Triplebond” της eTeamSchimatariou

Με χαρά σας ανακοινώνουμε: Διάκριση για την ομάδα  ρομποτικής και πρόκρισή της στη δεύτερη φάση πανελλαδικού διαγωνισμού ρομποτικής  όπου κατέκτησαν τελικά την 8η θέση πανελλαδικά. Η ομάδα  Triplebond αποτελούμενη από τους μαθητές της  eTeamSchimatariouGaurav Mall Tarlok, Αναστασία Λέρη και Κατερίνα Σιάτη  και την καθοδήγηση της Ατματζίδου Κατερίνας ονειρευτήκαν, εργάστηκαν ομαδικά ξεπερνώντας εμπόδια και δυσκολίες , διεκδίκησαν και ανταμείφθηκαν.

σεισμογραφος

Η ομάδα συμμετείχε στον 4ο διαγωνισμό ρομποτικής VodafoneGenerationNext με μια συνολική πρόταση  που γεννήθηκε από το ενδιαφέρον τους να λύσουν ένα πρόβλημα της τοπικής κοινότητας. Δείτε το βίντεο που ακολουθεί με την ολοκληρωμένη πρόταση  eSeismografos που  υπέβαλαν στον διαγωνισμό για το  τοπικό πρόβλημα του σχολικού συγκροτήματος. Συγχαρητήρια! Μας κάνετε πολύ περήφανους!