Δήλωση συμμετοχής στον 4ο πανελλαδικό διαγωνισμό ρομποτικής . H ομάδα "Triple bond" αποτελούμενη από τους μαθητές της eTeam Schimatariou

Για δεύτερη συνεχομένη σχολική χρονιά το τολμήσαμε: Δήλωση συμμετοχής στον 4ο πανελλαδικό διαγωνισμό ρομποτικής . H ομάδα "Triple bond" αποτελούμενη από τους μαθητές της  eTeam Schimatariou :GauravMallTarlok, Αναστασία Λέρη και Κατερίνα Σιάτη και την καθοδήγηση της μαθηματικού Ατματζίδου Κατερίνας ονειρευτήκαν, εργάστηκαν ομαδικά ξεπερνώντας εμπόδια και δυσκολίες και τώρα διεκδικούν.

triple bond 1 2022

Η ομάδα συμμετείχε στον 4ο διαγωνισμό ρομποτικής Vodafone Generation Next με μια συνολική πρόταση που γεννήθηκε από το ενδιαφέρον τους να λύσουν ένα πρόβλημα της τοπικής κοινότητας. Δείτε το βίντεο που ακολουθεί με την ολοκληρωμένη πρόταση eSeismografos που υπέβαλαν στον διαγωνισμό για το τοπικό πρόβλημα του σχολικού συγκροτήματος. Καλή επιτυχία!